배터리 전원 압력 센서 송신기 디스플레이 압력 게이지 스테인리스 스틸 디지털 압력 게이지
Product Details
| 모델 번호.: | BPZ2007 | 측정 범위: | -100kpa~0kpa...100MPa |
|---|---|---|---|
| 정확성: | 0.5 | 디스플레이 유형: | 디지털 |
| 센서 유형: | 실리콘 압저항 | 연결 유형: | 실 |
| 보호 등급: | IP65 | 무게: | 0.45KG |
| 전원공급장치: | 9V 알칼리 전지 | 작동 온도: | -1°C~49°C |
| 절연저항: | 100mΩ 100VDC | 압력 유형: | 차압 또는 압력 |
| 강조하다 |
배터리 구동 압력 센서 송신기,스테인리스 스틸 압력 측정기,디스플레이가 있는 실리콘 압력 센서 |
||
Product Description
- 시인성이 뛰어난 5자리 LCD 디스플레이
- 휴대용 작동을 위한 9V 배터리 전원 공급 장치
- 다양한 선택 가능한 측정 단위: bar, psi, kg/cm², KPa, MPa
- 피크 홀드 및 연속 읽기 기능
- 316L 스테인리스강을 사용한 비부식성 가스 및 액체 측정
- 환경 보호 및 화학 산업 응용
- 석유, 화학, 발전, 수문학 산업의 차압 측정
- 파이프라인 압력 모니터링 및 제어 시스템
| 측정 범위 | 0-10KPa...~100MPa |
|---|---|
| 압력 유형 | 차압 |
| 단면 과부하 | 정격 범위의 ≤3배 |
| 정압 | 정격 범위의 5배 또는 7MPa 사이의 최소값 |
| 전원공급장치 | 9V 알카라인 배터리 |
| 정확도 @ 25°C | ±0.25%(보통) ±0.5%(최대) |
| 반복성 | 0.1%FS |
| 히스테리시스 | 0.1%FS |
| 장기적인 안정성 | ±0.5%FS/년(≤200KPa) ±0.2%FS/년(>200KPa) |
| 영점 온도 드리프트 | ±1%FS/°C(≤100KPa) ±2%FS/°C(>100KPa) |
| 전체 규모 온도 드리프트 | ±1%FS/°C(≤100KPa) ±2%FS/°C(>100KPa) |
| 보상온도 | 0-50°C(0-10KPa, 0-20KPa), 0-70°C, -10-70°C |
| 작동 온도 | -1°C~49°C |
| 보관 온도 | -40°C~100°C |
| 진동 | 10g, 55Hz ~ 2kHz |
| 하우징 재질 | ABS, 1Cr18Ni9Ti |
| 다이어프램 재질 | 316L |
| 절연저항 | 100MΩ 100VDC |
| 보호등급 | IP65 |
| 무게 | ~0.45kg |

- 제품 접촉 부품과 측정된 매체 호환성 보장
- 안정적인 작동과 균일한 압력 적용을 위해 3밸브 매니폴드를 설치합니다.
- 설치 영향을 최소화하기 위해 압력 인터페이스를 수평으로 배치
- 9V 알카라인 배터리는 포함되어 있지 않습니다. 별도 구매
- 진동, 충격 또는 전자기 간섭에 대한 특별 요구사항 지정
Product Highlights
BPZ2007 배터리 구동 압력 디스플레이 미터 BPZ2007 디지털 압력 게이지는 비부식성 가스 및 액체를 측정하도록 설계된 매체 격리 기능을 갖춘 방습 기기입니다. 이 제품은 녹 방지 철 케이스에 내장된 고급 압저항 확산 실리콘 센서 기술과 집적 회로 설계를 활용합니다. 이 게이지는 선명한 5자리 LCD 디스플레이를 갖추고 있으며 산업용 애플리케이션에 탁월한 신뢰성과 안정성을 제공합니다. 주요 특징 시인성이 뛰어난 5자리 LCD 디스플레이 휴대용 작동을 위한 9V 배터리 전원 공급 장치 다양한 선택 가능한 측정 단위: bar, ...
19mm 기름으로 가득 찬 압력 송신기 분산 실콘 압력 송신기 물 기름 테스트
Oil Filled Diffused Sillcon Pressure Transmitter Sensor For Water And Oil Test 19mm Silicon Piezoresistive Pressure Sensor Introduction of Pressure Transmitter Sensor: HT19F functions as a silicon piezoresistive pressure sensor ,with a core consisting of a highly stable diffused silicon element,. It effectively measures the pressure of liquids and gases by transmitting the pressure of the tested medium to the silicon diaphragm through an isolation diaphragm and silicon oil
OEM 물 기름 플러시 디아프라그마 압력 송신기 음료 디지털 레벨 압력 센서
BP93420-IIIQT1 OEM water oil Beverage glue Flush Diaphragm Pressure Sensor Transmitter BP93420-IIIQT1 Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor: BP93420-IIIQT1 flush-diaphragm pressure sensor transmitter is an analog pressure transmitter with a flat membrane structure, which increases the contact area with the medium. Wide temperature range, overload capacity, strong corrosion resistance, wide application. In order to ensure that this series of
BPHT24-III 디지털 압력 송신기 플러시 대막 디지털 압력 센서
Hengtong BPHT24-III Digital Flush diaphragm pressure sensor Transmitter China BPHT24-III Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor transmitter: BPHT24-III pressure transmitter is mainly used in the pressure measurement of viscous liquid mud anti-scaling and anti-crystallization oil shield machine. The whole adopts integrated stainless steel structure, and the two kinds of flat film structure with or without cavity can choose the material in contact
BPZK04-2 압력 전환기 전기 24VDC 4-20mA 디지털 압력 전환기 LCD 디스플레이 전자 압력 전환기
24Vdc 4-20MA 2-Point Electronic Pressure Switch Digital Pressure Switch With LCD Display BPZK04-2 Electronic Pressure Switch Introduction: BPK-ZK04-2 electronic pressure switch is a set of pressure measurement, control display, transmission output as one of the full digital control products. It can be used as a signal device when the pressure of non-corrosive gases and liquids reaches a limit value, or as a circuit contact switch for a pressure regulator. The controller is
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.